DOŚWIADCZENIE

 

Pierwszy rejs pełnomorski odbyła do Szwecji. Sternikiem jachtowym została w przerwie między egzaminami maturalnymi i razem z Tatą zaczęła się udzielać w Yacht Klubie „STAL” w Gdyni. Po odbyciu stażu- kilkunastu ciekawych rejsów, kursie manewrowym i egzaminach otrzymała trzeci już patent: jachtowego sternika morskiego.


Egzamin kapitański zdawała w ostatniej sesji, wg starych zasad, w roku 2005 i tak w wieku 19 lat została najmłodszym kapitanem ze starym patentem. Propozycji wyjazdów było coraz więcej i tak jest do dzisiaj. Właśnie teraz zakończyła największy w jej życiu rejs. Jak mówi „dotychczas”, co niewątpliwie zapowiada kolejne przygody.


Żeglowała po Bałtyku, Morzu Północnym, Śródziemnym, po Oceanie Atlantyckim u wybrzeży Portugalii i na drugiej półkuli- wzdłuż brzegów Brazylii, biorąc udział w Kobiecych Regatach Dookoła Świata.

 

Ciągle doskonaląc swoje umiejętności zdobyła uprawnienia: Master of Yachts 200 tons; Master of Yachts Ocean (International Yacht Training), została radiooperatorem SRC, brała udział w kursach STCW w Akademii Morskiej z zakresu: indywidualnych technik ratowniczych, ochrony przeciwpożarowej, zasad pierwszej pomocy medycznej, bezpieczeństwa własnego i odpowiedzialności wspólnej.

 

Zorganizowała i prowadziła kilkadziesiąt rejsów szkoleniowych i turystycznych. Była oficerem wachtowym na polskich żaglowcach Pogoria i Gedania. Podczas wszystkich swoich rejsów przepłynęła ponad 42 tysiące mil morskich.

smile